^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Odprowadzam sam"

Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, opiekunami do wzięcia udziału kampanii „Odprowadzam sam”

Tak jak w ubiegłych latach, również i w tym roku bierzemy udział w kampanii „Odprowadzam sam” organizowanej przez Zarząd Dróg i Zieleni UM w Gdyni. Główny cel projektu to przede wszystkim  zmniejszenie ruchu samochodowego przy gdyńskich publicznych przedszkolach i szkołach podstawowych,zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas ich codziennej podróży do placówki oraz edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego,   promocja zrównoważonych sposobów przemieszczania się po mieście w codziennych podróżach , w szczególności chodzenia pieszo oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, poprzez regularne odprowadzanie dzieci do placówki zamiast odwożenia ich samochodem.

    Zasady kampanii są bardzo proste. Każde dziecko, które przyszło do przedszkola na piechotę, rowerem (hulajnogą, na rolkach itp), autobusem, trolejbusem, pociągiem czy nawet samochodem (w przypadku gdy rodzice zaparkowali w pewnej odległości od placówki i przespacerowali się z dzieckiem) otrzymuje naklejkę do naklejenia na plakat-drzewko.

Wszystkie dzieci otrzymają materiały edukacyjne, pamiątkowy certyfikat a także sadzonkę drzewka, o którą będą mogły dbać, żyjąc w mniej zanieczyszczonym środowisku.

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.