Tęczowy gabinet

Tęczowy  Gabinet

Zajęcia logopedyczne oraz w zakresie  wczesnego wspomagania rozwoju

prowadzi mgr EwaTrzeszan (dyplomowany neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, glottodydaktyk, pedagog nauczania początkowego)

Rodzice mogą skorzystać z konsultacji logopedycznej - w każdy wtorek miesiąca w godzinach 7.30 - 8.00, oraz każdy czwartek miesiąca w godzinach 16.30 - 17.00.

Na czym polega praca logopedy w przedszkolu ?

Nasze przedszkole wspomaga rozwój dzieci poprzez oddziaływania logopedyczno-terapeutyczne.

Głównym ich celem jest osiągnięcie przez dzieci odpowiedniej gotowości szkolnej.

Absolwent przedszkola powinien:

• zwracać sie bezpośrednio do rozmówcy, starać sie mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym
  • mówić płynnie, niezbyt głośno ,dostosowując ton głosu do sytuacji
  • uważnie słuchać, pytać o niezrozumiałe fakty i formułować dłuższe wypowiedzi
  • w zrozumiały sposób mówić o swoich potrzebach i decyzjach, słuchać i starać sie zrozumieć innych

Jak to osiągnąć?

W tym celu;

• przeprowadzam badania logopedyczne wstępne, właściwe, kontrolne
  • mawiam wyniki badań w trakcie konsultacji z rodzicami, przekazuję pisemną diagnozę, zawierająca często informacje o konsultacjach z dodatkowymi specjalistami (ortodonta foniatra, laryngolog)
  • przeprowadzam ćwiczenia logopedyczne w formie indywidualnej i grupowej
  • promuję Akcje Kampanii Zdrowia Emocjonalnego Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Program Nauczania Wartości
  • współpracuję ze środowiskiem (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, UG- Zakład Logopedii, Centrum Słuchu i Mowy, OWI Gdynia, Pomost, Uczelnie Trójmiejskie-praktyki logopedyczne...)