^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Materiały na maj

ZAPROSZENIE

    Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy SMERFY na zebranie, które odbędzie się 10 maja 2018r. o godz. 17.00. Na spotkaniu pani Anna Matuszczak ze Szkoły 42 opowie Państwu o szkole oraz przedstawi wymagania dla dzieci klas pierwszych . Powie też o tym, jak wspomagać dziecko w osiągnięciu sukcesu szkolnego. Po zebraniu ogólnym zapraszamy Rodziców na zebranie grupowe.

                                                                                                                        Miło będzie nam Państwa gościć.

                                                                                                                           Nauczycielki grupy SMERFY

8 maja jedziemy do Elektrowni Wodnej Bielkowo. Prosimy o przygotowanie dla dzieci prowiantu na wycieczkę. Obiad będzie opóźniony.

23 maja pojedziemy do Ogrodu Botanicznego w Marszewie.

25 maja zapraszamy na Festyn Rodzinny.

28 maja jedziemy na całodniową wycieczkę do Wioski Smerfów.

Tematy kompleksowe:

  1. Jak powstaje książka.
  2. Na łące.
  3. Ja i moja rodzina.    

                 W pierwszym tygodniu maja porozmawiamy na temat roli, jaką odgrywają w naszym życiu książki. Poznamy różne rodzaje książek, a także zawody związane z ich powstawaniem: pisarza, autora, ilustratora, grafika, redaktora, drukarza. Odwiedzimy księgarnię. Będziemy wymyślać tytuły książek i tworzyć dla nich okładki.

Poznamy liczbę 9. Nauczymy się określać, który element jest pierwszy, a który drugi z kolei, ile jest elementów, będziemy dokładać i zabierać elementy ze zbioru tak, aby zostało 9 elementów. Nauczymy się pisać cyfrę 9.

                   W następnym tygodniu porozmawiamy o łące i jej mieszkańcach. Przy pomocy lup będziemy obserwować i nazywać rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę, m.in. owady. Poszukamy nazw łąkowych roślin w atlasach roślin i stworzyliśmy Zielnik. Zbierzemy informacje na temat m.in. kretów i żab. W przedszkolu zorganizujemy „Kącik dla łąki”, w którym zierzemy publikacje i ciekawostki na temat łąki i jej mieszkańców, a także zdjęcia roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę.

Poznamy liczbę 0. Nauczymy się dokładać i zabierać elementy ze zbioru tak, aby zostało ich 0. Będziemy pisać cyfrę 0.

Poznamy literę ł, Ł, jak łapa lub Łucja.

                   W kolejnym tygodniu będziemy mówić o rodzinie i różnych zawodach wykonywanych przez rodziców. Zastanowimy się też, jak możemy pomagać rodzicom w domowych obowiązkach. Rozwiążemy zagadki na temat urządzeń domowych. Narysujemy portrety swoich rodziców. Przygotujemy niespodzianki . Będziemy klasyfikować przedmioty ze względu na ich określone cechy, przeliczać je, porównywać liczebność zbiorów.

                 W ostatnim tygodniu porozmawiamy na temat praw dziecka. Dowiemy się, że istnieje organi­zacja, która się nimi zajmuje (UNICEF) i która stworzyła Konwencję Praw Dziecka. Namalujemy krainę szczęśliwych dzieci. Zastanowimy się, w czym są podobne i czym różnią się dzieci z różnych krajów. Wymienimy nasze sposoby na nudę, a także porozmawiamy na temat tego, kogo możemy nazwać przyjacielem i dlaczego warto mieć przyjaciół. Będziemy liczyć w zakresie 10, dokładać i odkładać elementy tak, by była ich poda­na liczba. Poznamy literę h.

                                                                                                                                                                                                                                          

PIOSENKA DO NAUKI NA MAJ

Śpiewam na łące

  1. Jest złoto i błękitnie,

a wokół łąka kwitnie,

po łące sobie hasam

i trawę mam do pasa.

Ref.: Tu motylek, a tam dzwonek,

tu stokrotka, tam skowronek,

szumi trawa, pachnie ziółko

a ja śpiewam sobie w kółko.

  1. Nad łąką lecą muchy

i trzmiele jak poduchy

i wielkie, straszne osy,

bzyczące wniebogłosy!

Ref.: Tu motylek…

  1. Na łące rosną trawki,

kaczeńce, osty, babki,

pokrzywa, kilka mleczy

i mnóstwo innych rzeczy.

Ref.: Tu motylek…

  1. Po łące łażą stonki

i żuczki i biedronki,

ślimaki, mrówki, świerszcze

i nie wiem co tam jeszcze.

Ref.: Tu motylek…

 

WIERSZ DO NAUKI NA MAJ

 

Zostań moim przyjacielem

Eliza Rozdoba

Zostań moim przyjacielem

i na co dzień i w niedziel

ja dla ciebie wszystko zrobię,

nawet deser oddam tobie

i czerwony wóz strażacki,

stare klocki, brata znaczki

i książeczkę z naklejkami,

siostry pudło z zabawkami

i jej ulubione lale i nie będzie mi żal wcale…

Zostań moim przyjacielem,

dam ci dwie drożdżówki z serem

i kawałek czekolady,

co już zjeść nie dałem rady,

i w kieszeni spodni noszę,

zgódź się, zgódź, tak ładnie proszę!

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.