^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W LUTYM

Drodzy Rodzice / Opiekunowie

W lutym wykorzystamy czas na przypomnienie sobie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu kolejnych pór roku. Utrwalimy nazwy dni tygodnia, poznamy miesiące. Zapoznamy się również z przyrządami służącymi do mierzenia upływającego czasu – będziemy oglądać różne kalendarze, zegarki i klepsydry. Utrwalimy pojęcia związane z następstwami czasowymi Poznamy litery :p, P ,w,W. Przypomnimy sobie jaka piękna jest nasza Gdynia ,gdyż w tym miesiącu obchodzi swoje urodziny.

Przeniesiemy się na olimpiadę. Utrwalimy nazwy sportów zimowych i potrzebnego wyposażenia. Ustalimy również cechy prawdziwego sportowca. Rozwiniemy poczucie rytmu i słuch muzyczny podczas zabaw muzycznych, rytmicznych i tanecznych. Dzięki zagadkom, doskonalimy umiejętność przeliczania i rozwiązywania zadań matematycznych z treścią. Poćwiczymy umiejętność posługiwania się nożyczkami podczas wycinania i tworzenia Zamku Królowej Zimy . Podczas zabaw ruchowych z elementem rywalizacji kształtujemy odporność emocjonalną. Doskonalimy orientację w schemacie ciała i przestrzeni oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Wybierzemy się w podróż kosmiczną, podczas której poznamy model kuli ziemskiej – globus. Nauczymy się piosenki „Ufoludki”. Dzięki gromadzeniu literatury, zdjęć, albumów związanych z kosmosem poznamy ciekawostki i legend na temat satelity Ziemi – Księżyca.

Wspólnie poznamy planety Układu Słonecznego i posłuchamy ciekawostek o nich. Sami stworzymy taki model. Namalujemy nocne niebo i opowiemy, jak zmienia się wygląd księżyca w zależności od fazy, w której się znajduje. Poznamy zawód kosmonauty i astronoma.

Oprócz tego będziemy słuchać wierszy, opowiadań, bajek. Odpoczywać przy nagraniach muzyki relaksacyjnej i klasycznej. Wykonywać ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ortofoniczne. Rozwijać umiejętności plastyczne i techniczne. Doskonalić umiejętność przeliczania oraz posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi. Poznamy liczbę osiem. Pracujemy nad rozwojem samodzielności. A co najważniejsze, świetnie się bawimy i spędzamy czas ze swoimi kolegami i koleżankami.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.