^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Plan na wrzesień

Drodzy Rodzice!

Na początku września będziemy wesoło bawić się, aby dzieci mogły jak najlepiej poczuć się w grupie. Przypomnimy sobie jak wygląda nasze przedszkole, dlatego zwiedzimy całe przedszkole aby wiedzieć, gdzie znajdują się poszczególne pomieszczenia. Wspólnie ustalimy zasady współpracy, których przestrzeganie ułatwi nam zgodny i przyjemny pobyt w przedszkolu, a także utrwalimy zasady bezpieczeństwa w sali i w ogrodzie. Utrwalimy nasz przedszkolny kodeks zachowania.

Wrócimy też pamięcią do wakacji. Każde dziecko będzie mogło opowiedzieć o swoich wakacjach, w ten sposób dzieci rozwiną  umiejętności społeczne i językowe.Tutaj zwrócimy uwagę na bogactwo przyrodnicze i piękno naszego kraju – w oparciu o albumy i fotografie odwiedzimy tereny nadmorskie, góry i Mazury.

 Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, przypomnimy, co oznaczają znaki drogowe i jak bezpiecznie dostać się z domu do przedszkola. Poznamy zasady poruszania sie po chodniku i przechodzenia przez jezdnię. Stworzymy nawet wielkoformatową grę „Drogowe znaki”! Dowiemy sie, jak ważna jest praca policjanta i strażaka oraz  jak się zachować w czasie pożaru lub innych niebezpiecznych sytuacji i do kogo zwrócić się o pomoc.

Rozwiniemy umiejętności matematyczne. Podczas zabaw będziemy  układali po tyle samo przedmiotów, utrwalimy pojęcia na, nad, pod, obok, będziemy klasyfikowali według wybranej cechy (np. koloru lub wielkości), przeliczali i porównywali liczebność, różnicowali lewą i prawą stronę ciała.

Każdy dzień będzie obfitował w różnorodne zabawy i ćwiczenia ruchowe: pokonywanie torów przeszkód, które doskonalą szybkość, zwinność, równowagę. Wspólnie zatańczymy i zaśpiewamy podczas piosenek i tradycyjnych zabaw integracyjnych, przedstawimy ruchem aktywności, - zwierzęta, zjawiska.

Będziemy rozwijać również  sprawność dłoni i paluszków podczas różnorodnych zabaw paluszkowych, rysunków czy ćwiczeń grafomotorycznych w kartach pracy.

Wyobraźnia i kreatywność pięciolatków często potrafi nas, dorosłych, zaskoczyć. Postaramy się podtrzymywać tę naturalną skłonność do twórczości, podsuwając odpowiednie zadania.

 

Piosenka na wrzesień

 

Dzieci i światła

sł. Agnieszka Galica, muz. Tadeusz Pabisiak

I. Po ulicach auta pędzą w różne strony.

   Uważajcie dzieci
na światło czerwone.

Ref. Razem z mamą muszę stanąć,

        Kiedy światło jest czerwone.

       A na drugą przejdę stronę

       Przy świetle zielonym.

II. Już hamują z piskiem auta rozpędzone,


    Bo na dzieci mruga światełko zielone. 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.