^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

plan na luty

DRODZY RODZICE

W pierwszej dekadzie lutego będziemy rozmawiać o zimie. Zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Dzieci dowiedzą się, jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi dorosłymi oraz dlaczego nie wolno podawać im swojego adresu. Zastanowią się, jakie konsekwencje mogą grozić w wypadku oddalenia się bez pozwolenia od rodziców, nauczyciela lub innej osoby sprawującej opiekę. Przypomnimy numery telefonów alarmowych. Nauczą się , jak wezwać pomoc.

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o naszym zdrowiu i higienie. Będziemy doskonalić umiejętności związane z przestrzeganiem podstawowych zasad związanych z higieną. Dowiemy się jak ważna jest rola lekarza w dbaniu o zdrowie. Będziemy rozmawiać o związku pomiędzy chorobą a leczeniem. Nauczymy się akceptować konieczność leczenia. Spotkamy się z lekarzem stomatologiem i będziemy rozmawiać o sposobach dbania o ładny uśmiech. Zadbamy również o odpowiedni ubiór w czasie wykonywanych ćwiczeń i w czasie zimowych spacerów.

W ostatnim tygodniu będziemy realizować projekt o kosmosie. Poznamy wiele ciekawostek o Układzie Słonecznym i gwiazdach. Będziemy rozwijać wyobraźnię i pomysłowość ,, odwiedzając” nieznane planety i rozmawiając o ich mieszkańcach. Potrzebne nam będą albumy o kosmosie, bajki, filmy, rolki od ręczników papierowych, folia aluminiowa, kartony od butów, stare gazety.

WIERSZ NA LUTY

  1. Białobrzeska

,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Jest na mapie mała kropka

Ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.

Jak ciekawie i wesoło

W mim świecie naokoło.

Na podwórzu trzy kałuże

Położyły się przy murze

Trzepak bardzo dziś kaprysi

Duży dywan na nim wisi.

Słońce z cieniem gra tu w berka

Pan kominiarz z dachu zerka

Teraz chyba każdy przyzna

Że jest piękna ma Ojczyzna.

PIOSENKA NA MIESIĄC LUTY

,, TRZEJ KOSMICI”

  1. Trzej kosmici, trzej kosmici

Przylecieli rankiem

Ten w talerzu, tamten w spodku,

Trzeci leciał w dzbanku.

Ref: Pierwszy- krągłe jajeczko,

Drugi- chrupka bułeczka,

Aten trzeci, drżący, chlupiący

Jak ta kawka z mleczkiem.

2.Trzej kosmici, trzej kosmici

Wpadli przez okienko,

W pokoiku na stoliku

Lądowali miękko.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.