^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

plan na grudzień

Plan na grudzień.

W pierwszym tygodniu grudnia rozmawiać bedziemy o upływie i następstwie czasu. Nauczymy się dostrzegać rytm w następstwach pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Dowiemy sie o rożnych rodzajach kalendarzy i zegarów. Omówimy cechy charakterystyczne dla każdej pory roku. Będziemy stosować określenia czasu: wczoraj, dziś, jutro, teraz, najpierw, później. Będziemy wskazywać pełne godziny na zegarze.

W drugim tygodniu powitamy zimę. Porozmawiamy o zmianach zachodzących w najbliższym otoczeniu przyrodniczym zimą. Zastanowimy się, skąd się bierze śnieg, omówimy jego właściwości i określimy cechy. Nauczymy się ubierać odpowiednio do warunków atmosferycznych panujących zimą. Poznamy literę ,,y", ,,R, r": małą i wielką, drukowaną i pisaną. Będziemy czytać sylaby i proste wyrazy z poznanymi literami.

W kolejnych dniach poznamy tradycje zwiazane  ze Świętami Bożego Narodzenia. Nauczymy sie swojego adresu. Będziemy układać życzenia świąteczne i je omawiać. Będziemy tworzyć zbiory uwzględniając jedną cechę. Przygotujemy krótki program artystyczny dla rodziców na spotkanie świateczne.

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW ,,PSZCZÓŁEK" NA ZAJĘCIA WSPÓŁUCZESTNICZĄCE: ,,ŚWIĄTECZNY STROIK", KTÓRE ODBĘDĄ SIE 18.12. 2018 O GODZINIE 15.00.

 

Piosenka na grudzień: Już blisko kolęda

1. Gdy w pokoju wyrośnie choinka,

Łańcuszkami, bąbkami zaświeci.

Ref: To znaczy, że już Święta, że już blisko kolęda.

Że Mikołaj przyjedzie do dzieci, hej kolęda, kolęda.

2. Gdy opłatek już leży na stole,

Pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie.

Ref: To znaczy, że już Święta, że już blisko kolęda.

Że Mikołaj przyjedzie do dzieci, hej kolęda, kolęda.

3. Gdy upieką sie słodkie makowce

I głos dzwonka z daleka zawoła.

Ref: To znaczy, że już Święta, że już blisko kolęda.

Że Mikołaj przyjedzie do dzieci, hej kolęda, kolęda.

 

Wiersz na grudzień: J. Koczanowska   Choinka

Przyszła do przedszklola

Choinka zielona,

Powiedziała dzieciom:

 - Chcę być wystrojona!

Dzieci się zebrały,

Prace podzieliły

I piękne ubranka

Choince zrobiły.

Świątecznie ubrana,

Jasnym blaskiem świeci.

Choinka zostala w przedszkolu u dzieci.

 

ŻYCZYMY ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.