^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

plan na październik

ZAMIERZENIA NA PAŹDZIERNIK

DRODZY RODZICE

W miesiącu październiku ,,Pszczółki” będą poznawać kolorową jesień. Porozmawiamy m.in. charakterystycznych cechach tej pięknej pory roku i wartościach płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz odbywania częstych spacerów.

W pierwszych tygodniach będą nam potrzebne: naturalne okazy warzyw i owoców, przyprawy (po parę ziarenek)np. ziarna pieprzu, ziela angielskiego, goździków, kasztany, żołędzie, jarzębina a także guziki i wykałaczki. Będziemy także robić kiszonki z ogórków.

Trzeci tydzień października będzie poświęcony rodzinie. Bardzo prosimy, przypomnijcie Państwo dzieciom imiona i zawody najbliższych członków rodziny. Będą nam potrzebne również rodzinne zdjęcia ( 1-2 sztuki ). W Kąciku Bystrzaka samodzielnie będą badać różne substancje i pobudzać wrażliwość zmysłów. Potrzebne będą różnorodne materiały : tj. błyszczące sreberka po czekoladkach , po cukierkach, tekturki faliste, filcowe, różne nasiona, gruba kasza ( trochę), parę nasion fasoli, kawałek papieru ściernego, produkty o różnych zapachach itp. ususzona skórka z cytryny, cynamon, majeranek, mięta itp.

W kolejnym tygodniu ,,Pszczółki” będą poznawać zwierzęta domowe oraz dziko żyjące. Zdobędą informacje na temat ich wyglądu i sposobu życia jesienią. Dowiedzą się które ptaki odlatują a które zostają na zimę. Nauczą się , jak należy opiekować się zwierzętami domowymi. Będą nam potrzebne pluszowe maskotki zwierząt i małe figurki zwierząt, albumy i atlasy o zwierzętach, zwłaszcza o psach i kotach. Odwiedzimy także pobliską lecznicę dla zwierząt.

 

PIOSENKA NA PAŹDZIERNIK

MARCHEWKI URODZINY

Na marchewki urodziny

Zeszły się wszystkie jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie wita.

Kartofelek podskakuje

burak z rzepką już tańcuje.

Pan kalafior z krótką nóżką

biegnie szybko za pietruszką.

Kalarepka w kącie siadła,

Ze zmartwienia aż pobladła.

Tak się martwi, płacze szczerze

nikt do tańca jej nie bierze.

Wtem pomidor nagle wpada.

Kalarepce ukłon składa.

Moja blada kalarepko

Tańczże ze mną,

Tańczże krzepko.

Wszystkie pary jarzynowe

Już do tańca są gotowe.

Gra muzyczka, to poleczka.

Wszyscy tańczą już w kółeczkach.

 

WIERSZ NA PAŹDZIERNIK

JESIENNA WIZYTA

B. Forma

Przyszła do lasu Pani Jesień,

Jej śpiew wiatr po lesie niesie.

Chociaż ma pracy wiele,

Chce zobaczyć, co robią przyjaciele.

Zapukała do jeża, a on właśnie,

Wiedząc, że na czas zimy zaśnie,

Norkę sprząta, gromadzi zapasy

na zimowe, ciężkie czasy.

Odwiedziła też niedźwiedzia,

A niedźwiedź wcale nie leżał.

Mrucząc z gawry śmieci wymiata,

Szkoda, że już koniec lata.

Spotkała Jesień także wiewiórkę

I jej z rudą kitką córkę.

Orzechy do dziupli zbierały,

Rozmawiać wcale nie chciały.

Wszyscy mieszkańcy lasu

Nie mają już wiele czasu,

Niebawem nastanie zima,

A las pokryje śnieżna pierzyna.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.