Aktualności Żabek

Drodzy Rodzice

Maj przyniesie nam wiele nowych przygód i radosnych chwil. Wybierzemy  się w podróż po Polsce. Przypomnimy sobie, jak wyglądają nasze symbole narodowe – flaga, godło, hymn. Będziemy oglądali albumy i atlasy o Polsce. Dowiemy się, skąd się wzięła warszawska Syrenka, gdzie można zobaczyć Smoka Wawelskiego i jakie miasto jest sto­licą Polski. Poznamy legendę o Warsie i Sawie. Porównamy, jak nasza stolica wyglądała dawniej, a jak prezentuje się obecnie. Wspólnie będziemy budowaliśmy różnego rodzaju budynki, mosty, pomniki.

Trzeci tydzień upłynie nam organizowaniu sytuacji edukacyjnych opartych na radosnej aktywności ruchowej. Będziemy wspierali samodzielność dzieci, zapoznamy przedszkolaki z zawodami związanymi ze sportem.

Koniec maja przyniesie nam wiele wzruszających chwil. Uroczyście będziemy świę­towali Dzień Mamy i Taty. Do tej wyjątkowej uroczystości przygotujemy się, w końcu święto każdego z naszych rodziców jest tylko raz w roku! Dlatego pilnie nauczymy się piosenek i wierszyków, wykonamy upominki. Wszystko po to, by każda mama i każdy tata poczuli się tego dnia wyjątkowo. Poznamy nazwy poszczególnych członków rodziny i będziemy określać stopnie pokrewieństwa. Każdy opowie o swoich bliskich,  poopo­wiada anegdoty z rodzinnego życia.

Wiersz

Jesteśmy razem!

1. Szelągowskiej

Zakwitły maki w ogrodzie.

Mamie je podaruję.

A siostra zrobi laurkę –

sama ją namaluje.

Ja tacie umyję samochód

i zrobię to razem z bratem.

Sam raczej bym nie dał rady -

obydwaj kochamy tatę!

Każdy zna takie słowo,

ważne dla córki, dla syna.

Oznacza miłość, wspólnotę…

Jakie to słowo?

RODZINA!

Piosenka