Aktualności Żabek

Wita nas styczeń

Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.

,,Damy Wam tyle całusów, ile macie lat.

Złożymy tyle życzeń ile płatków kwiaty mają,

by zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają.”

Czasu wnukom nie żałujecie i powoli się szykujcie do przedszkola.

Zapraszamy Was 23.01.2019r. godzina 10.15

Drodzy Rodzice!

W styczniu radośnie przywitamy Nowy Rok! Będziemy czytali tematyczne teksty literackie i opowiadali o swoich noworocznych postanowieniach. Wykorzystamy ten emocjonujący czas na przypomnienie sobie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu kolejnych pór roku. Zapoznamy się również z przyrządami służącymi do mierzenia upływającego czasu – różne kalendarze, zegarki i klepsydry.

W drugim i ostatnim tygodniu stycznia zmienimy się w małych naukowców i skrupulatnie zbierzemy wiadomości na temat śniegu i lodu (Skąd się biorą? Jakie mają właściwości? Pomagają czy szkodzą człowiekowi?). Przypomnimy sobie również konieczność dostosowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych oraz utrwalimy zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Trzeci tydzień upłynie nam na przygotowaniach do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Będziemy opisywali  naszych dziadków – jacy są, co lubią… Spróbujemy określić zastosowanie przedmiotów i urządzeń z ich młodości. Przygotujemy program artystyczny dla Babci i Dziadka i wykonamy samodzielnie upominki.

Podczas zabaw muzyczno-ruchowych i będziemy rozwijali poczucie rytmu, weźmiemy udział w zabawach naśladowczych oraz improwizacjach ruchowych przy muzyce. Nauczymy się nowych piosenek o zimie, o Babci i Dziadku.

Codziennie będziemy rozwijali swoje kompetencje komunikacyjne, poprzez wypowiadanie  się na temat czytanych przez N. wierszy, opowiadań i baśni.

W obszarze edukacji matematycznej będziemy ćwiczyli przeliczanie (idzie nam już naprawdę dobrze!).  Będziemy kończyli  rytmy rozpoczęte przez N.

Ruch wciąż odgrywa kluczową rolę dla naszego właściwego i pełnego rozwoju! Każdy dzień jest wypełniony różnego rodzaju zabawami muzyczno-ruchowymi i organizacyjno-porządkowymi. Podczas ćwiczeń porannych i gimnastycznych zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Skaczemy, biegamy, pełzamy, czworakujemy, rzucamy do celu.

Podczas zajęć plastycznych przygotujemy upominki dla babci i dziadka. Stworzymy zimowe pejzaże. Będziemy rysowali obrazki według własnego pomysłu. Zabawy konstrukcyjne pomagą nam rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, a także wyobraźnię i kreatywność.

Piosenka

Tupu, tup po śniegu

I Przyszła zima biała,

śniegu nasypała.

Zamroziła wodę,

staw przykryła lodem.

Ref. Tupu, tup po śniegu,

dzyń, dzyń, dzyń na sankach (bis)

skrzypu, skrzyp na mrozie,

lepimy bałwanka.

II Kraczą głośno wrony,

marzną nam ogony.

Mamy pusto w brzuszku,

dajcie nam okruszków.

III Ciepłe rękawiczki

i wełniany szalik.

Białej mroźnej zimy

nie boję się wcale.

Wiersz dla Babci i Dziadka

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!