Aktualności Żabek

Wrzesień

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na zebranie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się dnia 10.09.2018r., o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej - spotkanie z Dyrektorem, Radą Pedagogiczną oraz Przewodniczącą Rady Rodziców z ubiegłego roku; następnie   - spotkanie  w sali grupy IX ,,Żabki”.

Wita nas Wrzesień

We wrześniu będziemy poznawać się wzajemnie, postaramy się zapamiętać imiona kolegów i koleżanek. Podczas zabaw w sali nauczymy się właściwego korzystania z zabawek, odkładania ich na odpowiednie miejsce. Zawrzemy umowy dotyczące właściwego zachowania w grupie (,,Kodeks Żabek").

Zapoznamy się z szatnią, salą gimnastyczną i innymi pomieszczeniami naszego przedszkola. W łazience będziemy uczyć się dokładnie myć ręce przed posiłkami, po wyjściu z toalety i po powrocie z ogródka.

Nasze podwórko to miejsce fascynujących zabaw, dowiemy się jak bezpiecznie się tam bawić i korzystać ze sprzętów ogrodowych. Podczas spacerów po przedszkolnym ogrodzie będziemy obserwować zmiany w przyrodzie związane z nadejściem jesieni.

Chcemy, aby nasza sala była najpiękniejsza, więc dekorujemy ją własnymi pracami plastycznymi i wzbogacamy kąciki o nowe eksponaty, np. kącik przyrody - ,,dary jesieni", bukiety z kolorowych liści, kompozycje z materiału przyrodniczego.

wiersza I. Suchorzewskiej

Mam trzy lata

Mam trzy lata, trzy i pół,
Brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
I mam znaczek z muchomorkiem.
Pantofelki ładnie zmieniam,
Myję ręce do jedzenia.
Zjadam wszystko z talerzyka,
Tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
O tchórzliwym koziołeczku
I o piesku co był w polu,
Nauczyłam się w przedszkolu.

Piosenka

My jesteśmy krasnoludki

My jesteśmy krasnoludki,
hopsa sa, hopsa sa,