^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ubezpieczenie dzieci

Rada Rodziców dokonała wyboru ubezpieczyciela dla Przedszkolaków (ubezpieczenie grupowe, imienne) i zaprasza do skorzystania z oferty

Szczegóły:

 • AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • Okres ubezpieczenia: 10.2017 - 30.09.2018
 • Suma ubezpieczenia: 24 000 zł
 • W zakresie wyczynowe uprawianie sportów bez dodatkowej składki (jazda konna, pływanie, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, połka, sporty obronne, sztuki walki, jazda na nartach
  i szermierka) także podczas zajęć poza przedszkolem
 • Dostęp do portalu transakcyjno-obsługowego przez 24 godziny 7 dni w tygodniu (rodzic sam może zgłosić zdarzenie i skorzystać z polisy)
 • Uszczerbek na zdrowiu wypłacany już od 1%
 • Świadczenie za pobyt w szpitalu będący skutkiem nieszczęśliwego wypadku już od pierwszego dnia w szpitalu
 • Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji w NNW
 • Jednorazowa składka na rok: 31 zł/ dziecko

Zapłata jest możliwa na dwa sposoby:

1)      na konto Rady Rodziców: 3711 6022 0200 0000 0332 5372 84 - Millennium Bank (dopisek - Ubezpieczenie, imię, nazwisko, grupa dziecka)

2)      w kasie przedszkola

w nieprzekraczalnym terminie do 16 października (poniedziałek) 2017r.

 

Zapłata składki na ubezpieczenie (31 zł) oraz wpisanie dziecka na listę ubezpieczonych (listy dostępne u Pań nauczycielek) są równoznaczne z wyrażeniem zgody przez rodzica na zawarcie przez Radę Rodziców polisy grupowego ubezpieczenia NNW z przedstawicielem AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń
i Reasekuracji S.A. oraz przekazanie mu danych dziecka (imię, nazwisko, numer PESEL) w celu realizacji umowy.

Link do OWU; https://bezpieczny.pl/warunki-ubezpieczenia

Link do tabeli uszczerbków; https://bezpieczny.pl/tabela-uszczerbku-lub-uszkodzenia-ciala

Link do zgłoszenia szkody; https://bezpieczny.pl/szkoda-nnw-szkolne

Inicjatywa Rodziców z grupy VI

Ogromne podziękowania dla Fundacji ENERGA za przekazanie darowizy w wysokości 8 tys. zł na zakup sprzętu kuchennego niezbędnego do codziennego funkcjonowania przedszkola. Dzięki tym środkom Rada Rodziców wsparła działalność przedszkola i zakupiła nową zmywarkę.

                                                   Wdzięczne dzieci i pracownicy Przedszkola nr 44

Inicjatywy Rodziców

W grupie I "Motylki":

• Dnia 22.09.2016r. odbyło się spotkanie z Panią Pietruszką (Sentą Wojaczyk), które miało na celu promowanie zdrowego sposobu żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

• Dnia 21.10.2016r. dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w zajęciu integracyjnym pt."Dzień jabłka", którego celem było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin.

• W ramach projektu „Zawody naszych rodziców”, 7 listopada, dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych 
pt. „Spotkanie z kryminalistyką”. Zajęcia prowadzone były przez biegłą z zakresu badań daktyloskopijnych 
nadkom. mgr Sabinę Włodarczyk- mamę Wojtusia. Dzieci mogły dowiedzieć się co to jest laboratorium kryminalistyczne i jakie ma zadania oraz poznać techniki szukania i zabezpieczania śladów linii papilarnych. 
Na zakończenie spotkania każde dziecko samodzielnie wykonało odbitki palców i otrzymało „Certyfikat daktyloskopijny”.Pięknie dziękujemy paniom Sencie Wojaczyk i Sabinie Włodarczyk za interesujące zajęcia,ciekawe własnoręcznie przygotowane pomoce dydaktyczne oraz za wzbogacenie wiedzy naszych wychowanków.

W grupie II "Wiewiórki" dnia 30.09.2016r odbyło się spotkanie z "Tirusiem”, czyli Inspekcją Ruchu Drogowego ,którego organizatorem i prowadzącym był tata Zosi, pan Krzysztof Wojtaś.

• 11.XI. odbyło się spotkanie z pielęgniarką i ratownikami medycznymi z inicjatywy p. Eweliny Szumacher.

• 5.XII. Wksperymenty z prądem - zajęcia przeprowadzone przez p. Laskowskiego.

Grupa III ,,Krasnale"

• Zakup upominków z okazji Dnia Chłopca - z inicjatywy p. Lisek.

• Na zebraniu rodzice zdecydowali o codziennym myciu zębów przez dzieci w przedszkolu oraz wybrali i zakupili jeden rodzaj pasty.

• Zorganizowanie wieczoru wigilijnego: pieczenie i ozdabianie pierników.

Grupa IV "Delfiny". 18 październik wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gdyni-Wielki Kack ul. Krzemowa 4 z inicjatywy mamy Franka pani Anny Kędzia.

• Zorganizowanie przez rodziców prezentów na Dzień Chłopca.

• Dekorowanie mufinek ozdobami cukierniczymi w dniu 6.XII z okazji Mikołaja

Grupa V ,,Pszczółki"

• W związku z realizacją programu "Bezpieczny Przedszkolak" przedszkolaki 03.10.2016r. odwiedziły jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Wycieczka odbyła się z inicjatywy pani Kiszkowskiej mamy Tomka. Dzieci miały więc okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki i sprzęt ratowniczy oraz poznać specyfikę tej niełatwej, ale jakże bardzo potrzebnej służby.

• 2.XII. zwiedzanie Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz oglądanie filmu pt.,, Wilk w owczej skórze"

Grupa VI ,,Biedronki"

• W związku z realizacją Programu "Bezpieczny Przedszkolak" – z inicjatywy jednej z mam, pani Małgorzaty Kułakowskiej – grupa miała możliwość zwiedzenia Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie. Wycieczka odbyła się w dniu 21 września 2016r. Już podczas dojazdu do komisariatu nasze 6-latki miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego zachowania podczas jazdy trolejbusem. Zajęcia edukacyjne w komisariacie rozpoczęły się od rozmowy z panią funkcjonariusz. Dzieci poznały mundur policyjny, przydatne akcesoria, zapoznały się ze specyfiką pracy w tym resorcie, zorientowały w społecznej roli policjanta. Popisały się także swoją wiedzą, m.in. znajomością telefonów alarmowych. Przy zwiedzaniu pomieszczeń komisariatu dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. niebieski pokój – uznany za przyjazny przesłuchaniom oraz pokój wyposażony w lustro weneckie służące do okazań świadków osób podejrzanych. Entuzjazm wzbudziła również pracownia techniki kryminalistycznej, gdzie przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób pobiera się odbitki linii papilarnych. Wszyscy chętni mogli na pamiątkę zrobić sobie odcisk własnego paluszka. Punktem kulminacyjnym było oczywiście "siedzenie za kierownicą" w radiowozie policyjnym, który miał włączone "koguty i syrenę". Niektóre dzieci miały ponadto okazję do założenia hełmu lub kamizelki kuloodpornej.Na zakończenie "Biedronki" podziękowały policjantce za spotkanie i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę oraz osobiste rysunki.W zamian otrzymały książeczki edukacyjne na temat bezpieczeństwa. Oznaki zadowolenia na twarzach dzieci świadczyły, że wycieczka bardzo się wszystkim podobała, była udana i interesująca.

• Rodzice zakupili upominki na Dzień Chłopca.

• Z inicjatywy p. Joanny Luty (mama Patryka Bonin) zostały zgromadzone pomoce dydaktyczne na zajęcie w dniu 29.XI.2016.

Grupa VII ,,Misie"

• Z inicjatywy p. Pawła Stankiewicza dzieci uczestniczyły w Biegu Malucha w dniu 11.XI.

W grupie VIII "Smerfy"

• 14 września br. dokonano uroczystego otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci z naszego przedszkola. Przypomnijmy, że piękny plac zabaw mamy dzięki zaangażowaniu Pani Jadwigi Lisek, autorce złożonego do Budżetu Obywatelskieg projektu. Z dodatkową inicjatywą wyszedł Pan Adam Skurat - przedstawiciel Rady Dzielnicy, który w tym wyjątkowym dniu zorganizowali dodatkową atrakcję dla przedszkolaków, jaką była dmuchana zjeżdżalnia. Nowy plac zabaw stanowi dla dzieci sferę aktywnej zabawy, w której mogą miło i bezpiecznie spędzać czas na powietrzu.

• 12 września br. Pani Jadwiga Lisek złożyła do Budżetu Obywatelskiego projekt na kolejny, nowy plac zabaw. Mimo przegranej w głosowaniu, nie poddajemy się i już za rok startujemy z projektem jeszcze raz.

• 30 września br. trójka klasowa, do której należą mamy dzieci z naszej grupy - Panie Michalik i Niedziela - zorganizowała Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły upominki chłopcom, dla których był to dzień wyjątkowy, podkreślający ich ważność i uznanie w naszej grupie.

• 27 października mama Ksawerego Fajgiera, Pani Agnieszka, zorganizowała wycieczkę do Portu Wojennego na Oksywiu. Przewodnikiem naszej wycieczki był wujek Ksawerego, kapitan Marynarki Wojennej. Celem wycieczki było zwiedzanie Portu i cumujących w nim okrętów: ORP Kaszub, ORP Lech - okręt ratowniczy i ORP Wodnik - okręt szkolny. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o okrętach wojennych i o ciężkiej, odpowiedzialnej służbie marynarzy. W trakcie tej wycieczki dzieci miały możliwość poznania związków Gdyni z morzem, wzbogaciły swoje słownictwo, pobudziły wyobraźnię, ćwiczyły pamięć i czerpały radość z bycia razem. W trakcie zwiedzania Portu Wojennego, dzieci pamiętały też o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Ta wycieczka była dla naszych przedszkolaków wspaniałym przeżyciem i dała dzieciom wiele radości. Nauczycielki i dzieci z grupy VIII "Smerfy" bardzo dziękują pani Agnieszce za zorganizowanie wycieczki.

 

 

 

Budżet Obywatelski

Napisanie oraz zgłoszenie przez Panią Jadwigę Lisek - przedstawicielkę Rady Rodziców projektu do Budżetu Obywatelskiego "Plan zabaw dla najmłodszych i nie tylko na terenie Przedszkola nr 44 w Gdyni".

Copyright © 2013. Przedszkole nr 44 w Gdyni Rights Reserved.